بروزرسانی : 1400/02/01 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر"

از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1400و با ارائه خدمات الکترونیک ، چاپ دفترچه های بیمه سلامت متوقف خواهد شد.

70بازدید
اسفند 23, 1399

 

دکتر پرویز رمضانی مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت : با توجه به الزام قانونی برای ارائه خدمات الکترونیک و پذیرش اسناد مراکز درمانی صرفاً بصورت الکترونیک و نظر به پیشرفت برنامه های استحقاق سنجی و نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک ، بر اساس بخشنامه سازمان بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه سال 1400 ، بیمه شدگان بدون نیاز به ارائه دفترچه بیمه و صرفاً با ارائه کد ملی ، از طریق نسخه الکترونیک ، خدمات تشخیصی درمانی برای آنان تجویز خواهد شد.

دکتر رمضانی افزود : تا ابتدای اردیبهشت ماه سال آتی نسخ دفاتر تمامی بیمه شدگان عادی بصورت 6 برگی و دفترچه های بیمه بیماران خاص 12 برگی چاپ می شود و سپس چاپ دفترچه های بیمه در تمامی صندوقها و برای تمامی بیمه شدگان متوقف خواهد شد .

وی بیان کرد : در حال حاضر صد در صد مطب های خصوصی ، داروخانه ها و مراکز آزمایشگاهی و تصویربرداری طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر در برنامه نسخه نویسی الکترونیک شرکت فعال دارند و تجویز و ارائه خدمات خود را به صورت الکترونیکی انجام  می دهند.

دکتر رمضانی در ادامه گفت:  بخش های پاراکلینیک و داروخانه بیمارستان ها و مراکز توانبخشی جهت توانخواهان بهزیستی در استان نیز در طرح نسخه الکترونیک فعال می باشند و در روزهای آتی تمامی مراکز بیمارستانی دولتی و غیر دولتی نیز به این طرح خواهند پیوست.

 

print